modřínová prkna

K JAKÉMU ÚČELU ZVOLIT PRÁVĚ MODŘÍNOVÁ PRKNA?

 

Modřínová prkna jsou dřevařský výrobek, který se vyrábí na strojních pilách podélným řezáním jednotlivých kmenů z poražených stromů. Používá se jako stavební nebo truhlářský materiál. Modřínovému prknu se podobá modřínová fošna, která je oproti prknu tlustší, prkna z modřínu mají maximální tloušťku 38mm .

 

 

Takto opracovaná modřínová prkna jsou proto vyhledávané na výrobu dřevěných teras, obklady ze dřeva, dřevěné podlahy, ploty z modřínu, pergoly, altány i zahradní nábytek, modřínová prkna hoblovaná, podlahová, terasová, obkladová, modřínové prkno na plot, na fasádu, na terasu, na podlahu, hoblované terasové prkno, podlahové, obkladové.

 

 

Modřínová prkna vyrobíme také s přírodní hranou jako neomítané . Modřínové desky  je možné použít a zabudovat přímo do dřevěných konstrukcí i například po sušení, hoblování, kartáčování atd.  Na přání zákazníka dodáme hoblovaná, broušená, frézovaná hrany do radiusu.

 

Prkna modřín mají velmi pěkný vzhled, zbarvení a krásnou výraznou kresbu. Deskové řezivo z modřínu řezané ze středového dřeva šířkově tříděné. Vyrábíme na objednávku prkna stejných nebo různých šířek od 80mm do 300mm dle požadavků a potřeb každé konstrukce. Největší možná řezaná šířka prkna je 500mm, pokud je dostatečný průměr modřínové kulatiny.

 

Modřínová prkna jsou také velmi vhodná do exteriéru kde mají velmi dlouhou životnost i bez povrchové úpravy. Pryskyřice je v modřínu obsažena v tak velkém množství, že dřevo je přirozeně impregnované a odolné proti vodě a povětrnostním vlivům.

 

 

Modřínové - modřínová prkna hoblovaná podlahová terasová obkladová fasádní, prkno na plot na fasádu na terasu na podlahu hoblované terasové podlahové obkladové

 

 

 

JAKÉ MODŘÍNOVÁ PRKNA PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

 

Čerstvě řezané (katrované) modřínová prkna s neurčenou vlhkostí

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož modřín je odolný prosti tomuto napadání.

 

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

 

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

 

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, modřínová prkna v zahradě, vyvýšené záhony a jiné

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

MODŘÍNOVÁ PRKNA - PRKNA Z MODŘÍNU - PRKNA MODŘÍN 0 HOBLOVANÁ

 

modřínové

 

Technicky vysušené, hoblovaná modřínová prkna

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného modřínového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

 

Samozřejmostí je u sámovaných sušených prken čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

 

K výrobě modřínových truhlářských prken se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

 

modřínové prkna - prkna z modřínu - prkna modřín

 

 

modřínové

 

 

JSOU MODŘÍNOVÁ PRKNA VHODNÁ NA STAVBU TERASY

 

Modřínová terasa z modřínových prken jako přechodný prostor mezi interiérem a exteriérem je nyní mnohem více než jen módní vlnou: symbolizuje celý životní styl. Je postavena z přírodního a nadčasového dřeva a stává se místem pohody a pohostinnosti. I v nejteplejších hodinách dne vám terasa orientovaná na jih umožní pohodlnou chůzi naboso. Rok co rok obstojí před deštěm a sněhem, dá se snadno vyčistit.

Ať už je dřevo naolejované a pečlivě udržované nebo stárnoucí povětrnostními vlivy s časem, možností a stylů je mnoho, emoce však zůstávají stejné … klidný, ušlechtilý materiál, který se tiše mění a zkrášluje, jak plyne čas.

 

 

ROZHODNĚTE SE PRO NADŘAZENOST MODŘÍNOVÉHO DŘEVA

Mnoho balkonů a teras nejsou přizpůsobeny prostoru pro volný čas a jsou sotva využívány! Právě s tímto vědomím nabízejí dřevěné masivní konstrukce, se kterými se snadno žije, všechny výhody.

 

KVALITA A DLOUHOVĚKOST

Velmi oblíbeným dřevem je na výrobu terasy modřín. Modřínové dřevo je velmi odolné a skvěle se vyrovnává s výkyvy počasí. Modřín má vysoký obsah pryskyřice, která významně pomáhá zajistit vyšší odolnost proti vlivům vnějších klimatických podmínek.

 

Modřín je skvělou alternativou jako stavební materiál pro udržitelnou terasu  modřínových prken. Jedná se o velmi odolné a polotvrdé dřevo ve svých přírodních vlastnostech. Modřín obsahuje přírodní konzervační látky, jako jsou pryskyřice a minerály. V podlahách jsou dobré vlastnosti modřínu zdůrazněny jeho tvrdostí a hustotou. Terasy z modřínu není nutné povrchově upravovat jako jiné jehličnany, protože materiál vydrží namáhání UV zářením a vlhkostí. Během let však dřevo zešedne. Pamatujte, že během šednutí může být tón povrchu terasy nerovný. Celkový vzhled modřínu je však světlý a lze jej v případě potřeby ztmavit.

Dřevěná modřínová prkna na terasy jsou více než jednoduché na montáž, proto terasy modřín vám můžeme nabídnout formou prodeje samotných terasových modřínových prken a podkladových hranolů.

 

Venkovní dřevěné konstrukce vyžadují přesné konstrukční metody, aby vydržely čas a povětrnostní vlivy, proto vám vyrobíme a dodáme modřínová prkna na terasu na klíč.

 

 

KAM MODŘÍNOVÁ PRKNA UMÍSTIT?

Body, které je třeba vzít v úvahu, jsou: slunce, vítr, odvodnění. Výběr dřeva je zásadní, modřínové dřevo patří mezi jedny z nejkvalitnějších exteriérových dřevin. Dřevo musí odpovídat důležitým technickým parametrům. Jeho životnost je proto zásadní. Modřínové terasy nejsou určené jen pro venkovní prostor. Vizuálně rozšiřuje vnitřní prostory a spojuje váš domov se zahradou ukotvením do krajiny.

 

Naše terasové komponenty jsou k dispozici v různých délkách a velikostech profilů spolu s možností buď protiskluzového profilu se zkosenými hranami, nebo s hladkým povrchem pro dokončení vašeho zahradního projektu do cíle, dle Vašeho výběru:

 

 –  modřínová prkna terasová 27-40mm – šíře 70, 140, 165mm – různé délky od 390.-Kč/m2 bez DPH

 –  modřínové podkladové hranoly 50x80mm – od 38.-Kč/bm bez DPH

 –  jakékoli hranoly, prkna, latě různých rozměrů dle požadavku zákazníka

 

 

 

modřínové

 

S MODŘÍNEM SE MUSÍ UMĚT PRACOVAT

Vyrábíme rozsáhlou škálu terasových produktů vyrobených prostřednictvím našich zařízení v naší malé pile, které nám umožňují strojově zpracovat a dokončit náš sortiment terasových prken na vysoké úrovni, abychom splnili požadavky stanovené našimi zákazníky.

 

U nás najdete vše, co potřebujete k vytvoření terasy snů  z modřínových prken ve vaší zahradě. Budujete prostor pro setkávání s vašimi hosty nebo místo pro odpočinek na opalovacím lehátku u bazénu? Jsme si jisti, že Vám můžeme nabídnout dřevěné masivní modřínová prkna dle Vašich potřeb tak, abyste vytvořili své vysněné venkovní prostředí.

 

Tím, že materiál na modřínová prkna zpracováváme v kompletním výrobním procesu, od stromu až po hotový výrobek, máme možnost mít nad výrobkem plnou  kontrolu.  Hotový výrobek bude svědkem našich osvědčených výrobních metod, které nám umožňují dodávat našim zákazníkům krásné, ale odolné modřínové terasy.

 

Naše modřínová prkna jsou k dispozici z dubu evropského a modřínu evropského pocházejícího převážně z Kokořínska nebo Křivoklátska , proto jsme si jisti, že svou kvalitou, díky původu dřeva z této lokality s vhodným podložím pro růst těchto dřevin, kvalitním technologickým výrobním postupem a správným skladováním hotových výrobků, Vám jsme schopni dodat terasy v takovém provedení, ve kterém si přejete dokončit svou zahradní estetiku.

 

 

modřínové terasy - terasy z modřínu - terasy modřín

 

 

 

 

 

 

Pošlete nám rychlou poptávku

     

     

     

    Najdete nás také na: