modřínové fošny

MODŘÍNOVÉ FOŠNY

 

 

Modřínové fošny se vyrábí strojním řezáním z kmenů poražených stromů pomocí strojních pil. Modřínová fošna má tloušťku nad 40 mm a je vhodná do interiéru i exteriéru, vyrábí se z ní obklady a dřevěné fasády, ploty, terasy a podlahy ze dřeva, mola, mosty, pergoly, altány, krovy, schodiště, schody, schodnice, schodové nášlapy, podlahovky i zahradní nábytek. Velmi žádané jsou modřínové fošny na stůl, na kuchyňskou linku, do koupelny pod umyvadlo, na polici.

 

MODŘÍNOVÉ FOŠNY DO ZAHRADY

Fošny jsou neuvěřitelně odolné a očividně vydrží ještě mnoho let a s věkem budou ještě krásnější.  Fošny umíme vyrobit se čtyřmi ostrými hranami nebo jen s potřebnou pohledovou hranou, či stranou. Na ostatních hranách může zabíhat díky větší křivosti dubového dřeva oblina s kůrou.

 

Volba fošen z modřínového dřeva je čistý způsob úpravy vaší zahrady. Je levnější variantou oproti dubovému dřevu, ale v odolnosti v exteriéru se králi lesa, dubu, s přehledem vyrovná.

 

Ať už potřebujete cokoli, ohraničení, zeleninový  nebo květinový vyvýšený záhon, schody, posezení nebo dokonce rybník, pak jsou naše fošny z modřínového dřeva jako stvořené pro váš projekt.

 

JE LIBO MODŘÍNOVÉ   FOŠNY PRO STAVBU VYVÝŠENÝCH ZÁHONŮ  ? 

 • Vyvýšený sázecí záhon je ideální pro ekologicky šetrného zahradníka, ideální pro zeleninové záhony, pokud uvažujete o soběstačnosti, nabízí více prostoru pro pěstování květin a plodů nebo dokonce vytváří krásný okrasný prvek.

 

 • Jsou dokonalým způsobem, jak do vaší zahrady zavést jiný druh půdy a mohou pomoci zlepšit odvodnění rostlin. Jejich relativně malá plocha také usnadňuje práci a údržbu.

 

 • Nabízíme řadu tvarů a velikostí, které vyhovují vašim potřebám a dostupnému prostoru, s předřezanými dřevěnými komponenty, díky nimž je jejich výstavba rychlá a snadná.

 

modřínové fošny

 

S MODŘÍNEM SE MUSÍ UMĚT PRACOVAT

Vyrábíme rozsáhlou škálu modřínových produktů vyrobených prostřednictvím našich zařízení v naší malé pile, které nám umožňují strojově zpracovat a dokončit náš sortiment  modřínových profilů na vysoké úrovni, abychom splnili požadavky stanovené našimi zákazníky.

 

V této části najdete vše, co potřebujete k vytvoření Vašeho projektu z fošen ve vaší zahradě, kuchyni, obývacím pokoji nebo ložnici. Budujete prostor pro setkávání s vašimi hosty nebo místo pro odpočinek na opalovacím lehátku u bazénu? Jsme si jisti, že Vám můžeme nabídnout dřevěné masivní modřínové materiály dle Vašich potřeb tak, abyste vytvořili své vysněné venkovní nebo stylové interiérové prostředí.

 

Tím, že materiál na modřínové fošny zpracováváme v kompletním výrobním procesu, od stromu až po hotový výrobek, máme možnost mít nad výrobkem plnou  kontrolu . Hotový výrobek bude svědkem našich osvědčených výrobních metod, které nám umožňují dodávat našim zákazníkům krásné, ale odolné modřínové terasy, vyvýšené záhony, sámované a nesámované modřínové fošny.

 

Naše fošny vyrábíme z dubu evropského a modřínu evropského pocházejícího převážně z Kokořínska nebo Křivoklátska. Proto jsme si jisti, že svou kvalitou díky původu dřeva z této lokality s vhodným podložím pro růst těchto dřevin, kvalitním technologickým výrobním postupem a správným skladováním hotových výrobků Vám jsme schopni dodat fošny v takovém provedení, ve kterém si přejete dokončit svou exteriérovou nebo interiérovou estetiku.

 

 

Jsme schopni také dodat nesámované i sámované truhlářské modřínové řezivo sušené a nesušené:

  – fošny 90, 80, 70, 60, 50, 40mm – délka 3-5m

  – prkna 25, 30, 35 mm

 

modřínové

 

 

modřínové

 

 

 

 

modřínové

 

 

modřínové

 

JAKÉ MODŘÍNOVÉ FOŠNY PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

 

Čerstvě řezané (katrované) modřínové fošny s neurčenou vlhkostí

 

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož dub je odolný prosti tomuto napadání.

 

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

 

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

 

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, dubové fošny v zahradě, vyvýšené záhony a jiné

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

modřínové latě, prkna, fošny trámy

 

 

modřínové

 

Technicky vysušené, hoblované modřínové fošny

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného modřínového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

 

Samozřejmostí je u sámovaných sušených fošen čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

 

K výrobě dubových truhlářských fošen se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

 

modřínové

 

 

modřínové

 

 

 

 

Pošlete nám rychlou poptávku

   

   

   

   

   

  Najdete nás také na: