modřínové desky

MODŘÍNOVÉ DESKY A JEJICH POUŽITÍ

Velmi žádané jsou modřínové desky na stůl, na kuchyňskou linku, do koupelny pod umyvadlo, na polici. Dále se z nich vyrábí modřínové ploty, terasy a podlahy, mola, paluby, mosty, pergoly, altány, krovy, schodiště, schody, schodnice, schodové nášlapy, interiérový i zahradní nábytek.

 

V interiérech nachází desky z dubu nejčastěji uplatnění jako krásná a spolehlivá podlahová krytina. Velmi oblíbené podlahy jsou z masivních desek. Desky modřín je možné pokládat těsně vedle sebe a ideálně rovně.  Na přání zákazníka dodáme hoblované, broušené, frézované hrany do rádiusu. Prkna z dubového dřeva mají velmi pěkný vzhled, zbarvení a krásnou výraznou kresbu.

 

Modřínové desky vyrobíme také s přírodní hranou jako neomítané . Modřínové desky  je možné použít a zabudovat přímo do dřevěných konstrukcí i například po sušení, hoblování, kartáčování atd.

 

Prkna modřín mají velmi pěkný vzhled, zbarvení a krásnou výraznou kresbu. Takto opracovaná modřínová prkna se jsou proto vyhledávané na výrobu dřevěných teras, obklady ze dřeva, dřevěné podlahy, ploty z modřínu, pergoly, altány i zahradní nábytek. Deskové řezivo z modřínu řezané ze středového dřeva šířkově tříděné. Vyrábíme na objednávku prkna stejných nebo různých šířek od 80mm do 300mm dle požadavků a potřeb každé konstrukce. Největší možná řezaná šířka prkna je 500mm, pokud je dostatečný průměr modřínové kulatiny.

 

Modřínové desky jsou také velmi vhodná do exteriéru kde mají velmi dlouhou životnost i bez povrchové úpravy. Pryskyřice je v modřínu obsažena v tak velkém množství, že dřevo je přirozeně impregnované a odolné proti vodě a povětrnostním vlivům.

 

 

JAKÉ MODŘÍNOVÉ DESKY PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

 

Čerstvě řezané (katrované) modřínové desky s neurčenou vlhkostí

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož modřín je odolný prosti tomuto napadání.

 

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

 

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

 

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, modřínová prkna v zahradě, vyvýšené záhony a jiné

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

modřínové desky na stůl truhlářské sušené hoblované 0

 

modřínové

 

Technicky vysušené, hoblované modřínové desky

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného modřínového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

 

Samozřejmostí je u sámovaných sušených desek čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

 

K výrobě modřínových truhlářských desek se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

 

modřínové prkna - prkna z modřínu - prkna modřín

 

 

modřínové

 

 

JSOU MODŘÍNOVÉ DESKY  VHODNÉ NA STAVBU TERASY ?

 

Modřínové desky jako přechodný prostor mezi interiérem a exteriérem je nyní mnohem více než jen módní vlnou: symbolizuje celý životní styl. Je postavena z přírodního a nadčasového dřeva a stává se místem pohody a pohostinnosti. I v nejteplejších hodinách dne vám terasa orientovaná na jih umožní pohodlnou chůzi naboso. Rok co rok obstojí před deštěm a sněhem, dá se snadno vyčistit.

Ať už je dřevo naolejované a pečlivě udržované nebo stárnoucí povětrnostními vlivy s časem, možností a stylů je mnoho, emoce však zůstávají stejné … klidný, ušlechtilý materiál, který se tiše mění a zkrášluje, jak plyne čas.

 

 

ROZHODNĚTE SE PRO NADŘAZENOST MODŘÍNOVÉHO DŘEVA

Mnoho balkonů a teras nejsou přizpůsobeny prostoru pro volný čas a jsou sotva využívány! Právě s tímto vědomím nabízejí dřevěné masivní konstrukce, se kterými se snadno žije, všechny výhody.

 

KVALITA A DLOUHOVĚKOST

Velmi oblíbeným dřevem je na výrobu terasy modřín. Modřínové dřevo je velmi odolné a skvěle se vyrovnává s výkyvy počasí. Modřín má vysoký obsah pryskyřice, která významně pomáhá zajistit vyšší odolnost proti vlivům vnějších klimatických podmínek.

 

Modřín je skvělou alternativou jako stavební materiál pro udržitelnou terasu  modřínových prken. Jedná se o velmi odolné a polotvrdé dřevo ve svých přírodních vlastnostech. Modřín obsahuje přírodní konzervační látky, jako jsou pryskyřice a minerály. V podlahách jsou dobré vlastnosti modřínu zdůrazněny jeho tvrdostí a hustotou. Terasy z modřínu není nutné povrchově upravovat jako jiné jehličnany, protože materiál vydrží namáhání UV zářením a vlhkostí. Během let však dřevo zešedne. Pamatujte, že během šednutí může být tón povrchu terasy nerovný. Celkový vzhled modřínu je však světlý a lze jej v případě potřeby ztmavit.

Dřevěné modřínové desky na terasy jsou více než jednoduché na montáž, proto terasy modřín vám můžeme nabídnout formou prodeje samotných terasových modřínových prken a podkladových hranolů.

 

Venkovní dřevěné konstrukce vyžadují přesné konstrukční metody, aby vydržely čas a povětrnostní vlivy, proto vám vyrobíme a dodáme modřínová prkna na terasu na klíč.

 

 

KAM MODŘÍNOVÁ PRKNA UMÍSTIT?

Body, které je třeba vzít v úvahu, jsou: slunce, vítr, odvodnění. Výběr dřeva je zásadní, modřínové dřevo patří mezi jedny z nejkvalitnějších exteriérových dřevin. Dřevo musí odpovídat důležitým technickým parametrům. Jeho životnost je proto zásadní. Modřínové terasy nejsou určené jen pro venkovní prostor. Vizuálně rozšiřuje vnitřní prostory a spojuje váš domov se zahradou ukotvením do krajiny.

 

Naše terasové komponenty jsou k dispozici v různých délkách a velikostech profilů spolu s možností buď protiskluzového profilu se zkosenými hranami, nebo s hladkým povrchem pro dokončení vašeho zahradního projektu do cíle, dle Vašeho výběru:

 

 –  modřínové desky terasové 27-40mm – šíře 70, 140, 165mm – různé délky od 390.-Kč/m2 bez DPH

 –  modřínové podkladové hranoly 50x80mm – od 38.-Kč/bm bez DPH

 –  jakékoli hranoly, prkna, latě různých rozměrů dle požadavku zákazníka

 

 

 

modřínové

 

S MODŘÍNEM SE MUSÍ UMĚT PRACOVAT

Vyrábíme rozsáhlou škálu terasových produktů vyrobených prostřednictvím našich zařízení v naší malé pile, které nám umožňují strojově zpracovat a dokončit náš sortiment terasových prken na vysoké úrovni, abychom splnili požadavky stanovené našimi zákazníky.

 

U nás najdete vše, co potřebujete k vytvoření terasy snů  z modřínových prken ve vaší zahradě. Budujete prostor pro setkávání s vašimi hosty nebo místo pro odpočinek na opalovacím lehátku u bazénu? Jsme si jisti, že Vám můžeme nabídnout dřevěné masivní modřínová prkna dle Vašich potřeb tak, abyste vytvořili své vysněné venkovní prostředí.

 

Tím, že materiál na modřínové desky zpracováváme v kompletním výrobním procesu, od stromu až po hotový výrobek, máme možnost mít nad výrobkem plnou  kontrolu.  Hotový výrobek bude svědkem našich osvědčených výrobních metod, které nám umožňují dodávat našim zákazníkům krásné, ale odolné modřínové terasy.

 

Naše desky jsou k dispozici z dubu evropského a modřínu evropského pocházejícího převážně z Kokořínska nebo Křivoklátska , proto jsme si jisti, že svou kvalitou, díky původu dřeva z této lokality s vhodným podložím pro růst těchto dřevin, kvalitním technologickým výrobním postupem a správným skladováním hotových výrobků, Vám jsme schopni dodat terasy v takovém provedení, ve kterém si přejete dokončit svou zahradní estetiku.

 

 

modřínové terasy - terasy z modřínu - terasy modřín

 

 

 

 

 

 

Pošlete nám rychlou poptávku

     

     

     

    Najdete nás také na: