modřínové palubky

MODŘÍNOVÉ FASÁDY - FASÁDY Z MODŘÍNU - FASÁDY MODŘÍN

 

 

PROČ POUŽÍT  MODŘÍNOVÉ PALUBKY ?

 

 

 

Modřínové palubky jsou frézovány do různých profilů, tlouštěk a délek, jsou opatřené perem a drážkou sloužící k podélnému spojování palubek do plochy. Na lícové (vnější, pohledové) straně jsou různě tvarované. Používají se v interiérech jako modřínové vnitřní obkladové palubky, vnější fasádní palubky nebo modřínové palubky podlahové. Lze jimi obložit jak stropy a stěny v interiéru, tak vytvářet různé podhledy, podlahy a další prvky. V exteriéru se užívají na podbitích staveb (např. přesahy střech), na fasádách, plotech a také ve štítech domů.

 

 

 

V dnešní době moderní estetika a moderní životní styl zdůrazňují individualitu. Fasáda je jediným prvkem budovy, který definitivně vytváří rozhodující první dojem. Dřevěné modřínové palubky na fasádu jsou vždy jedinečná a okouzlí každého, komu je dřevo blízké, svými krásnými vlastnostmi: přirozenou rozmanitostí a živým vzhledem, odolností, dobrými konstrukčními vlastnostmi, ekologickým postojem a rychlostí, která je při stavbě umožněna. Dřevěné modřínové palubky na fasádu si získávají pověst prestiže díky všem uvedeným vlastnostem a také proto, že jejich estetická hodnota je v moderních architektonických přístupech stále více uznávána.

  modřínové

 

 

MODŘÍNOVÉ PALUBKY  – VLASTNOSTI

 

Výsledkem pomalejšího růstu  než jiné jehličnany jsou úzké roční letokruhy se vzdáleností mezi letokruhy pouze mezi 1–1,5 mm. Kromě toho existuje jasný rozdíl mezi jádrovým a bělovým dřevem a podíl jádrového dřeva může často činit více než 90%. Jádrové dřevo je samo o sobě trvanlivé a dřevo modřínu evropského se proto často používá jako náhrada za dřevo impregnované tlakem.

 

Modřín je po celou dobu růstu levotočivý, na rozdíl od smrku a borovice, které jsou nejprve levotočivé a poté pravotočivé. To znamená, že se modřín více kroutí, což klade větší nároky na upevnění modřínové fasády.

 

Suky jsou černohnědé a ve dřevě se mohou objevit kapsy z pryskyřice.

 

modřínové

 

 

MODŘÍNOVÉ PALUBKY – ZPRACOVÁNÍ A OCHRANA

 

Díky velkému podílu jádrového dřeva má modřín větší trvanlivost než borovice a smrk, aniž by dosáhl stejné trvanlivosti jako borovice impregnovaná tlakem. To je zvláště výrazné tam, kde je dřevo v přímém kontaktu s půdou nebo cihlami / betonem. V těchto oblastech je nutné použít dřevo impregnované tlakem, aby se dosáhlo přijatelné trvanlivosti.

 

Modřín lze impregnovat tlakem, a to by mělo být provedeno vždy, pokud bude dřevo v přímém kontaktu s půdou nebo cihlou / betonem. Tlaková impregnace je však pouze ve vnějším běli, a proto je ochranný účinek omezený.

 

Veškeré dřevo musí být v maximální možné míře chráněno „strukturální ochranou“, což znamená, že plánujete a stavíte tak, aby bylo dřevo odvětráváno a voda byla odváděna tak, aby materiál mohl vyschnout.

 

Dřevo je přírodní materiál a nakonec zešedne. Je dobré chránit dřevo za sucha vhodnými prostředky na ochranu dřeva – buď lakem nebo transparentními prostředky na dřevo. Je důležité však vědět, že se modřínové fasády obtížně ošetřují prostředky na ochranu dřeva na bázi vody.

 


 

 

 

 

 

KVALITNÍ MODŘÍNOVÉ PODLAHOVÉ PALUBKY

 

Masivní modřínové podlahové palubky patří k těm nejoblíbenějším. Doma budete mít vždy originál z jednoho kusu masivního dřeva, který interiéru dodá nadčasovost a lze ho kombinovat i s moderními prvky. Pokud jste si vědomi síly a jedinečnosti modřínového dřeva, a nevidíte za ním jen dřevo s dobrými vlastnostmi, tak tato podlaha je právě pro vás.

Modřínové podlahové palubky vynikají svou jedinečnou kresbou, tvrdostí a stálostí. Berte podlahu jako investici, která při správné montáži vydrží po celé generace.

Neděláme „levné“ modřínové podlahové palubky, děláme podlahové palubky z modřínu prvotřídní kvality.

modřínové

 

Modřínové podlahové palubky dodáváme v několika variantách:

KVALITA A – s minimem malých zdravých suků

KVALITA B – větší barevná rozmanitost i suky

KVALITA A/B – mix obou kvalit

RUSTIK – větší barevná rozmanitost s velkými suky zvýrazňující masivní dřevo

 

Pro získání více informací okolo kvalit navštivte  –  TŘÍDY KVALITY MODŘÍN  

 

Modřínové masivní podlahy dodáváme výhradně na míru dle konkrétní potřeby zákazníka v síle 15 mm, 19 mm, 24 mm a 27mm.

Vlhkost modřínové podlahy je 9-12%. Jednotlivé podlahy můžeme za příplatek dodat tmelené a jemně broušené. Na přání zákazníka nanášíme povrchovou úpravu  např.  UV lak nebo přírodní olej. Zvolit můžete i povrch kartáčovaný či bez jakékoli úpravy. Na výběr máte z několika barevně tónovaných laků i olejů. Strojově nanesené povrchy zaručí vysokou kvalitu povrchových úprav.

 

Na přání zákazníka také vyrobíme masivní modřínovou podlahu atypických rozměrů selského typu od tloušťky 30mm a šíře v rozmezí 210mm až 300mm tak, jak dělali naši předci.

modřínové

 

 

vyberte z nabídky:

 

(vzhledem k nestabilním cenám vstupního materiálu považujte ceny za pouze informativní, pro aktuální cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo pomocí našeho poptávkového formuláře)

 
 

 

 

MODŘÍNOVÉ OBKLADOVÉ PALUBKY – POHLEDOVĚ PŘITAŽLIVÝ MATERIÁL

Modřín je scénický dřevěný materiál. Buněčná struktura modřínu je přesná a odlišná od ostatních druhů stromů. Modřín neabsorbuje vlhkost stejným způsobem jako například borovice. Modřín je velmi odolný vůči mechanickému opotřebení. Charakteristickým rysem modřínu jsou silně vyvinuté rozdíly mezi zimními a letními nárůsty dřeva. V jádru kmene červenohnědé dřevo střídá světle hnědé tím dává modřínu jedinečnou pohledovou strukturu, která pohladí oči každého milovníka přírodních materiálů. Když je modřín vystaven povětrnostním vlivům, postupem času zešedne a dlouhou dobu minimálně mění svou strukturu.

 

Proto jsou modřínové palubky obkladové vhodné jako obklad, a to nejen dřevostaveb. Můžete je použít u domů postavených doslova z jakéhokoli stavebního materiálu. Díky tomu, že jsou dřevěné modřínové palubky k domu připevněny pomocí nosného roštu, vzniká mezi dřevěným obkladem a samotnou stavbu větraná mezera. Pro zděný i dřevěný dům je tak odvětrávaná fasáda bezpečné řešení, protože i když někde ve stěně dojde ke zvýšení vlhkosti, může se větranou mezerou vlhkost ze stavby vypařit.

 

Modřínové palubky na fasádu vám nařežeme podle vašich požadavků rychle a hlavně levně. Nakupujeme modřínovou surovinu z okolních lesů, tím pádem vám můžeme nabídnout cenu, která vás mile překvapí…

 

 

MODŘÍNOVÉ PALUBKY NA FASÁDU CENA 0 PRODEJ  

Modřínové palubky na fasádu jsou vhodné jak pro obytné domy a velké veřejné budovy, tak pro obchodní a obytné budovy. Dřevěná fasáda představuje ochranu základní konstrukce před vlivy prostředí, zároveň je důležitým designovým a estetickým prvkem budovy.

  modřínové  

KVALITA A TRVANLIVOST FASÁDY Z MODŘÍNU

 

Kvalitu  dřevěné modřínové fasády určuje  správný výběr druhů stromů, správné opláštění  a  profesionální provedení detailů.  Správná integrace dřeva má  klíčový význam  pro trvanlivost dřevěného fasádního pláště. Pokud  jsou respektovány konstrukční zásady ochrany  a také skutečnost, že je třeba dřevěnou modřínovou fasádu provzdušňovat, nemusíte si dělat s trvanlivostí vaší fasády starosti.

 

Dřevo jako základní materiál pro fasádu umožňuje mnoho druhů obkladů a použití různých profilů a barev. V kombinaci s kamenem, sklem nebo kovem jsou jeho vlastnosti ještě více zdůrazněny.

  modřínové      

OŠETŘIT MODŘÍNOVÉ OBKLADOVÉ PALUBKY NA FASÁDU NEBO NECHAT ZEŠEDNOUT?

 

Modřín nepotřebuje povrchovou úpravu ve venkovních podmínkách, protože bez přímého kontaktu se zemí vydrží asi 20 až 30 let bez rozpadu. Neošetřený modřín zešedne asi za 2-3 roky díky slunečnímu záření a vlhkosti. Barva se nejprve mění od bodů, které jsou nejvíce vystaveny povětrnostním vlivům, a vyrovná se v závislosti na podmínkách během několika let. Šednutí dřeva lze zpomalit ošetřením dřeva transparentními konzervačními prostředky na dřevo. Vnější obklad vyrobený z modřínu také nemusí být povrchově upraven, protože materiál  modřín vydrží namáhání UV zářením a vlhkostí. Během let však dřevo zešedne. Pamatujte, že během šednutí může být tón povrchu modřínové fasády nerovný. Aby povrchy modřínu zůstaly odolné a atraktivní, je důležité je každoročně kontrolovat, zda nejsou poškozené. V případě potřeby z povrchu dřeva pomáhá omytí nečistoty. Vyrábíme modřínové fasády s viditelnými nebo skrytými spoji v různých šířkách a tloušťkách dle přání zákazníka.

    modřínové MODŘÍNOVÁ FASÁDNÍ PRKNA CENA 0 MODŘÍNOVÁ FASÁDNÍ PRKNA PRODEJ      

Pošlete nám rychlou poptávku

      Najdete nás také na: